پیچ و مهره خشکه

پیچ و مهره خشکه درواقع همان پیچ آهنی است با این تفاوت که پیچ خشکه از نوع مفتول فولادی است که سخت کاری شده است ، پیچ خشکه 8.8 یک بار سخت کاری شده است.
پیچ های خشکه در گرید های 8.8 و 10.9 و 12.9 تولید می شوند که هر کدام از پیچ خشکه کاربرد های خاص و بسیاری دارند که پر کاربرد ترین آن ها پیچ خشکه 8.8 می باشد.

نحوه تولید پیچ خشکه :

نحوه تولید پیچ خشکه بدین صورت است که ابتدا از مفتول CK45 استفاده می شود و پس از کشش و قالب گیری در دستگاه مخصوص پیچ خشکه تولید می شود.

پیچ های خشکه به صورت نیم دنده و تمام دنده تولید می شود که هر دو آن ها کاربرد های زیادی دارند و بر خلاف پیچ های آهنی که نوع نیم دنده ی آن کاربرد ندارد در پیچ های خشکه اتفاقا نوع نیم دنده ی آن کاربرد های بیشتری هم دارد,همچنین پیچ های خشکه در دنده های میلیمتر معمولی و دنده درشت و دنده اینچی تولید می شود که نوع دنده میلیمتر آن پر مصرف ترین نوع آن ها می باشد اما از نوع دنده درشت  و اینچی هم در مصارفی همچون خودرو سازی  و….. استفاده می شود.
این پیچ ها را علاوه بر نوع خود رنگ یا همان سیاه آن به صورت گالوانیزه سرد و گرم و داکرومات استفاده می شود.

انواع پیچ خشکه :

پیچ خشکه آلنپیچ خشکه آلن :

پیچ آلن خشکه 8.8 سایز 34-6 میلیمتر ساده و گالوانیزه سرد و گرم به همراه مهره خشکه و یا آهنی.

پیچ شش گوش خشکه 8.8پیچ شش گوش خشکه 8.8

پیچ خشکه سیاه و گالوانیزه خشکه 8.8 نیم دنده و تمام دنده ، این پیچ همراه با گالوانیزه گرم و سرد و در سایز 34-6 میلیمتر عرضه میشود.

پیچ خشکه سیاه شش گوشپیچ خشکه سیاه شش گوش :

استفاده از پیچ خشکه سیاه شش گوش در مناطق خشک مرسوم است . این پیچ مقاومت و سختی بسیار بالایی دارد.